Linia lotnicza FLY PLAY — podstawowe informacje

Od niedawna na naszym niebie działa młody przewoźnik, czyli linia lotnicza FLY PLAY. Islandczycy oferują kilka ciekawych połączeń, w tym m.in. stosunkowo tanie bilety lotnicze z Islandii do USA. Oto garść kluczowych informacji nt. FLY PLAY, które warto mieć w pamięci przed zarezerwowaniem u nich biletu.

FLY PLAY — islandzkie linie lotnicze

FLY PLAY to islandzka tania linia lotnicza z węzłem w porcie lotniczym Reykjavík–Keflavík. Założona została niedawno, bo w 2019 roku, a pierwszy lot odbył się dwa lata później. Oferuje loty pomiędzy Europą i Ameryką Północną, łącznie posiada 23 destynacje. W Polsce Fly Play obsługuje lotnisko Chopina w Warszawie, z którego dolecimy do Rejkjaviku i do czterech miast w Stanach Zjednoczonych (Baltimore, Boston, Nowy Jork i Washington).

Loty z FLY PLAY

Linią Fly Play dostaniemy się do Rejkjawiku na Islandii za nieco ponad 300 zł. Poprzez stronę internetową za bilet można zapłacić kartą kredytową lub debetową z 16-znakowym numerem. Odprawa online odbywa się na koncie pasażera MyPLAY. Rozpoczyna się 24 godziny przed planowanym odlotem, a zamykana godzinę przed lotem. Odprawa online nie jest dostępna tylko dla lotów z Paryża CDG.

Na ofertę Fly Play powinny zwrócić uwagę w szczególności osoby planujące podbój USA. Z lotniska Reykjavík–Keflavík do NYC bilet w obie strony może kosztować mniej niż 1100 zł! Do tej kwoty trzeba doliczyć jeszcze opcjonalne opłaty za wybór konkretnego miejsca w samolocie, posiłek i inne udogodnienia. Dodajmy też, że lot do Nowego Yorku kończy się na lotnisku New York Stewart International Airport (SWF), które jest oddalone o jakieś 1,5 h drogi autobusem od Manhattanu, co znacznie wydłuża całą podróż.

Fly Play linia lotnicza logo

FLY PLAY: bagaż podręczny i rejestrowany — wymiary

Bagaż podręczny

Na pokład samolotu możemy zabrać bezpłatnie bagaż podręczny o wymiarach maksymalnie 42x32x25 cm i wadze do 10 kg. Jeżeli potrzebujemy przewieźć większą torbę to w ofercie znajduje się dodatkowo płatny bagaż podręczny – 56x45x25 cm (12 kg).

Bagaż rejestrowany

Pasażerowie mogą zaopatrzyć się również w bagaż rejestrowany. Nie jest on wliczony w cenę. Za dodatkową opłatą można przewieźć do 20 kg. Nadprogramowe kilogramy, maksymalnie do 32 kg, są ekstra płatne płatne (24 euro).

Cancellation protection, czyli ochrona przed anulowaniem w FLY PLAY

Linia lotnicza nie zwraca kosztów biletów lotniczych, chyba, że wykupiona została ochrona przed anulowaniem rezerwacji. Jeśli pasażer z powodu nagłego wypadku odwoła rezerwację może ubiegać się o zwrot kosztów przy spełnieniu odpowiednich warunków. Koszt takiego komfortu to 32 euro. Ochronę przed anulowaniem można wykupić tylko w momencie rezerwacji i nie podlega ona zwrotowi, zmianie ani przeniesieniu.

PAMIĘTAJ! Powyższe informacje mogą ulec zmianie. Aby być na bieżąco, sprawdź aktualne zasady transferów. Znajdziesz je na stronie internetowej FLY PLAY.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry