LINIE LOTNICZE LUFTHANSA – PODSTAWOWE INFORMACJE

Niemiecka Lufthansa to jedna z największych linii lotniczych na świecie. Swoją działalności rozpoczęła w 1953 roku. Dziś w jej skład wchodzą również m.in. linie lotnicze Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Swiss. Lufthansa swoją siedzibę ma w Kolonii, obsługuje ponad 200 tras i ma do dyspozycji ponad 300 samolotów. Oferuje loty na lotniska na całym świecie. W Polsce lata z 7 miast: z Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Katowic i Rzeszowa. Lufthansa jest członkiem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA),  międzynarodowej organizacji Airlines For Europe, European Regions Airline Association (ERA) oraz sojuszu Star Alliance.

LUFTHANSA WYMIARY BAGAŻU PODRĘCZNEGO I REJESTROWANEGO 

Lufthansa bagaż podręczny

Pasażer latający liniami Lufthansa ma prawo do zabrania bezpłatnie na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego o wymiarach maksymalnie 55 x 40 x 23 cm i wadze nie przekraczającej 8 kg. Pasażerowie w Klasie Pierwszej i Biznes mogą wziąć na pokład 2 sztuki bagażu. Dodatkowo można bezpłatnie wziąć na pokład małą sztukę bagażu taką jak torebka czy torba na notebooka.

Lufthansa bagaż rejestrowany

Pasażerowie podróżujący na trasach krótkiego i średniego zasięgu mogą odprawić bezpłatnie bagaż rejestrowany o wymiarach nieprzekraczających 158 cm (szerokość cm + wysokość cm + głębokość cm):

  • Klasa Ekonomiczna Light – za opłatą
  • Klasa Ekonomiczna Classic – 1 x 23 kg
  • Klasa Ekonomiczna Flex – 1 x 23 kg
  • Klasa Biznes – 2 x 32 kg

Na każdej sztuce bagażu (wewnątrz i na zewnątrz), przed nadaniem jej na lotnisku, należy umieścić imię i nazwisko oraz numer telefonu (komórkowego). Strona Lufthansy oferuje wygodny kalkulator bagażu, dzięki któremu w szybki sposób można określi limity przysługującego bagażu dotyczące interesującego nas lotu.

LUFTHANSA REKLAMACJE I ZMIANY REZERWACJI BILETÓW 

Lufthansa oferuje swoim pasażerom w chwili obecnej możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji w zakresie daty i trasy wylotu. Należy jedynie dopłacić ewentualne różnice w cenie biletu. Zmiany lotu międzynarodowego można dokonać tylko na inny lot międzynarodowy a lotu krajowego tylko na inny lot krajowy.

LUFTHANSA KLUBY CZŁONKOWSKIE 

Miles&More

Pasażerowie Lufthansy mogą bezpłatnie zarejestrować się w programie lojalnościowym Miles&More. W ramach programu pasażer zbiera mile za zakupy: przelotów w liniach należących do Star Alliance, rezerwując noclegi, samochody lub korzystając z partnerskich sklepów. Uczestnicy programu mogą wykorzystać mile, uzyskując zniżki na bilety lub korzystając z promocji dostępnych tylko w Miles&More.

PartnerPlusBenefit

Klientom biznesowym Lufthansa oferuje możliwość bezpłatnego zapisania się do programu premiowego PartnerPlusBenefit. Członkowstwo w programie umożliwia zbieranie punktów za odbywanie podróży oraz wykorzystywanie ich potem do zakupu nagród, takich jak bezpłatne bilety, rezerwacja miejsc, wykupienie dla pracowników opcji upgrade, dostęp do saloniku czy dostępu do Internetu na pokładzie.

PAMIĘTAJ! Powyższe informacje mogą nie odpowiadać aktualnej polityce bagażowej i lojalnościowej linii lotniczej. Aby być na bieżąco, sprawdź aktualne zasady obowiązujące w Lufthansie na stronie internetowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry