TANIE LINIE LOTNICZE WIZZ AIR – PODSTAWOWE INFORMACJE

Założony w 2003 r. węgierski przewoźnik Wizz Air jest w chwili obecnej największą tanią linią lotniczą obsługującą głównie Europę, ale oferującą również loty m.in. do Egiptu, Izraela, Maroko, Dubaju, Kazachstanu czy na Wyspy Kanaryjskie. Wizz Air dysponuje szeroką siatką połączeń. W chwili obecnej jest to ponad 700 tras i 151 lotnisk znajdujących się w 44 różnych krajach. Linie mają 25 baz operacyjnych oraz dysponują flotą 120 samolotów Airbus z rodziny A320 — w tym samoloty A320s i A321ceo. W Polsce obsługują 10 lotnisk: w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Olsztynie-Mazury, Poznaniu, Rzeszowie i Szczecinie. Siedzibą Wizz Air jest Budapeszt.

WIZZ AIR WYMIARY BAGAŻU PODRĘCZNEGO I REJESTROWANEGO 

Bagaż podręczny

Pasażer latający liniami Wizz Air ma prawo do zabrania bezpłatnie na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego o wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg. Ważne, aby bagaż ten zmieścił się pod fotelem. Może to być niewielki plecak, torebka, torba na notebook. Pasażer może również zabrać na pokład przedmioty osobiste, takie jak koc czy kurtka, telefon komórkowy, książka, jedzenie na czas lotu dla dzieci poniżej drugiego roku życia, kule dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Przy wykupieniu usługi WIZZ Priority można wnieść na pokład dodatkową sztukę bagażu w postaci walizki na kółkach o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm. (opłata za WIZZ Priority zależy od rejsu i nie podlega zwrotowi).

Bagaż rejestrowany

Każdy pasażer może odprawić w sumie do 6 sztuk bagażu rejestrowanego o wymiarach maksymalnych 149 x 119 x 171 cm i wadze do 20 kg lub nieprzekraczającej 32 kg. Istnieje także opcja przewozu 1 sztuki bagażu rejestrowanego o wadze do 10 kg. Przewiezienie każdej sztuki bagażu podlega opłacie. Online można odprawić do 3 sztuk bagażu. Pozostałe można odprawić na lotnisku. Jako bagaż rejestrowany można zabrać odpowiednio zapakowany sprzęt sportowy (np. ekwipunek narciarski, rowerowy, do nurkowania). Taki typ bagażu rejestrowanego podlega dodatkowej opłacie.

WIZZ AIR REKLAMACJE I ZMIANY REZERWACJI BILETÓW 

Zmiana lotu

Wizz Air oferuje możliwość zmiany daty, godziny, trasy lotu, zmianę nazwiska pasażera czy zakupu dodatkowych usług. Zmiany w rezerwacji muszą być wykonane do 3 godzin przed godziną odlotu. Przy zmianie rezerwacji w obie strony, gdy pierwszy lot się już rozpoczął można zmienić jedynie datę i godzinę lotu powrotnego. Zmiana rezerwacji wiąże się z opłatą. Dla przykładu, należy liczyć się z koniecznością pokrycia różnicy w cenie biletu pierwotnego i nowego lotu. Dodatkowo pobierana jest opłata za zmianę lotu (za każdy lot i każdego pasażera jest naliczana kolejna opłata):

 • jeżeli do odlotu pozostało ponad 30 dni: 31 euro za pasażera za lot; 
 • jeżeli do startu pozostało 7 – 30 dni: 36 euro za pasażera za lot; 
 • jeżeli do odlotu pozostało mniej niż 7 dni: 41 euro za pasażera za lot.

Istnieje też możliwość anulowania lotu. Do 14 dni przed odlotem koszt anulowania to 60 EUR za pasażera za lot. W tym wypadku koszty biletu po odliczeniu opłaty zwracane są na konto pasażera. W ciągu 14 dni przed odlotem to koszt 83 EUR oraz brak zwrotu za zakupione usługi za pasażera za lot.

Wykupienie w trakcie rezerwacji pierwotnego lotu WIZZ Flex umożliwia nam swobodną zmianę terminu rezerwacji bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty za zmianę oraz anulowanie lotu z uzyskaniem zwrotu kosztu biletu na konto. Opłata za Wizz Flex to 5 – 36 EUR.

Zmiana nazwiska pasażera

Do 3 godzin przed odlotem można zmienić nazwisko pasażera. Jeśli jest to korekta literówki albo błędu pisowni, możemy zrobić to bezpłatnie. Jeżeli jednak chcemy zmienić nazwisko pasażera w rezerwacji, to poniesiemy opłatę za tę czynność w wysokości 46 EUR.

WIZZ AIR KLUBY CZŁONKOWSKIE 

Pasażerowie Wizz Air należący do wybranego klubu członkowskiego mogą liczyć na zniżki i rabaty.

WIZZ Discount Club

Członek klubu może korzystać z rabatu 

 • 10 EUR na bilety w cenie od 19,99 EUR,
 • 5 EUR na bagaż rejestrowany (dla bagażu 20 kg i 32 kg).

W zależności od potrzeb można wybrać jedną z dwóch opcji członkostwa:

 • Członkostwo standardowe (rabaty obejmują członka klubu i jedną osobę towarzyszącą w podróży) za cenę 29,99 EUR na rok.
 • Członkostwo grupowe (rabaty obejmują członka klubu oraz maksymalnie 5 osób towarzyszących w podróży za cenę 69,99 EUR na rok. 

Italy Discount Club

Członek klubu może korzystać z następujących rabatów:

 • 5 EUR na bilety w cenie od 14,99 do 19,99 EUR,
 • 10 EUR na bilety w cenie od 19,99 EUR,
 • 2 EUR na WIZZ Priority.

W tym wypadku do wyboru mamy dwie opcje: 

 • Członkostwo standardowe (rabaty obejmują członka klubu i jedną osobę towarzyszącą w podróży) za cenę 19,99 EUR na rok.
 • Członkostwo grupowe (rabaty obejmują członka klubu oraz maksymalnie 5 osób towarzyszących w podróży za cenę 34,99 EUR na rok. 

Członkostwo w obu klubach można wykupić podczas rezerwacji lotu, a przywileje są ważne przez rok od daty wstąpienia do klubu.

Privilege Pass 

Członkostwo uprawnia do: wyboru miejsca, pierwszeństwa wejścia na pokład oraz możliwości bezpłatnego zabrania na pokład dodatkowej walizki o wymiarach 55 x 40 x 23 cm o maksymalnej wadze 10 kg. Roczne członkostwo kosztuje ‎946 zł.

PAMIĘTAJ! Powyższe informacje mogą nie odpowiadać aktualnej polityce bagażowej i lojalnościowej linii lotniczej. Aby być na bieżąco, sprawdź aktualne zasady obowiązujące w Wizz Air na stronie internetowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry