LINIE LOTNICZE EASYJET – PODSTAWOWE INFORMACJE

Brytyjskie tanie linie lotnicze z siedzibą w Londynie-Luton funkcjonują na rynku od 1995 r. EasyJet lata na ponad 900 trasach w ponad 30 krajach, lądując na ponad 150 lotniskach. Dysponuje flotą przekraczającą 300 maszyn. Przewoźnik osiada szeroką siatkę połączeń w Europie. W Polsce lata z Krakowa. EasyJet jest członkiem międzynarodowej organizacji Airlines For Europe.

EASYJET WYMIARY BAGAŻU PODRĘCZNEGO I REJESTROWANEGO 

Bagaż podręczny

Pasażer linii EasyJet może wziąć bezpłatnie na pokład bagaż podręczny o wymiarach maksymalnie 45 x 36 x 20 cm. Bagaż ten musi zmieścić się pod fotelem. Dodatkowo można wziąć na pokład przedmioty osobiste np. płaszcz, parasol, 1 torbę z zakupami dokonanymi po kontroli bezpieczeństwa. Ponadto pasażer, który wykupił miejsce z przodu, miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi lub duży bagaż podręczny (opcje takie można wybrać również w taryfach EasyJet Plus i Flexi) może wnieść na pokład drugi większy bagaż podręczny o wymiarach 56 x 45 x 25 cm, który musi zmieścić się w górnym schowku. Nie ma limitu wagi, jednak pasażer powinien być w stanie sam wnieść bagaż na pokład.

Bagaż rejestrowany

Każdy pasażer może odprawić w sumie do 3 sztuk bagażu rejestrowanego o łącznych wymiarach (wysokość + szerokość + głębokość) nieprzekraczających 275 cm i wadze do 32 kg. Nadanie bagażu rejestrowanego jest płatne. Opcja bagażu do 15 kg to koszt 39-200 zł. Bagaż do 23 kg będzie nas kosztował od 53 do 241 zł. Każde dodatkowe 3 kg to koszt 54 zł.

EASYJET REKLAMACJE I ZMIANY REZERWACJI BILETÓW 

Zmiana lotu

EasyJet umożliwiają zmianę daty, godziny i trasy lotu. Zmiany można dokonać bez dodatkowej opłaty w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Po tym terminie trzeba ponieść opłatę za zmianę lotu w wysokości 250-275 zł.

Zmiana nazwiska pasażera

Linie umożliwiają zmianę nazwiska pasażera. Zmiany korekcyjne do 3 znaków są bezpłatne, jednak całkowita zmiana nazwiska pasażera kosztuje 250-275 zł.

EASYJET KLUBY CZŁONKOWSKIE 

Pasażerowie EasyJet mogą zapisać się do klubu członkowskiego EasyJet Plus. Roczny koszt członkostwa to 215 GBP. Dzięki temu członkostwu podczas każdej podróży możemy m.in. wybrać miejsce w samolocie, korzystać z dedykowanych stanowisk zrzutu bagażu, wybrać ścieżkę Fast Track na niektórych lotniskach, wnosić na pokład dodatkową sztukę bagażu podręcznego, bezpłatnie zmienić lot na wcześniejszy, otrzymać 10% zniżki na zamówienia żywnościowe zakupione na pokładzie.

PAMIĘTAJ! Powyższe informacje mogą nie odpowiadać aktualnej polityce bagażowej i lojalnościowej linii lotniczej. Aby być na bieżąco, sprawdź aktualne zasady obowiązujące w EasyJet na stronie internetowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry