LINIE LOTNICZE RYANAIR – PODSTAWOWE INFORMACJE

Powstałe w 1985 roku irlandzkie linie lotnicze Ryanair to jeden z największych przewoźników lotniczych w Europie. Ryanair Holdings jest spółką macierzystą spółek Buzz, Lauda, Malta Air i Ryanair DAC. Linie działają w ponad 80 bazach operacyjnych, latają do ponad 230 miejsc w 40 krajach oferując około 2 500 lotów dziennie. Flota grupy liczy ponad 500 maszyn. W Polsce Ryanair lata z 12 lotnisk: w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Olsztynie–Mazurach, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie-Modlin, Wrocławiu, Łodzi. Ryanair jest członkiem międzynarodowej organizacji Airlines For Europe.

RYANAIR WYMIARY BAGAŻU PODRĘCZNEGO I REJESTROWANEGO 

Bagaż podręczny

Każdy pasażer może zabrać bezpłatnie na pokład bagaż podręczny (np. torebkę lub mały plecak) o wymiarach 40 x 20 x 25 cm. Bagaż ten powinien zmieścić się pod fotelem. Osoby, które chcą zabrać na pokład dodatkowy większy bagaż o wadze do 10 kg i maksymalnym rozmiarze 55 x 40 x 20 cm mogą wykupić „Pierwszeństwo wejścia z 2 sztukami bagażu podręcznego” (Priority) w cenie od 8 do 30 EUR.

Bagaż rejestrowany

Każdy pasażer może nadać do trzech bagaży rejestrowanych do 20 kg w rozmiarze maksymalnie 81 x 119 x 119 cm. Cena jednego waha się od 20,99 do 59,99 EUR, zależnie od trasy oraz wybranych terminów podróży. Najtańsza opcja bagażu rejestrowanego to bagaż do 10 kg o wymiarach 55 x 40 x 20 cm w cenie od 12,99 do 35,99 EUR. Za dodatkową opłatą można przewozić sprzęt sportowy (np. do golfa, narciarski) lub muzyczny do 20 kg czy rowery do 30 kg.

RYANAIR REKLAMACJE I ZMIANY REZERWACJI BILETÓW 

Ryanair oferuje możliwość zmiany daty, godziny, trasy lotu i nazwiska pasażera.

Zmiana lotu

Klienci, którzy dokonali rezerwacji przez stronę ryanair.com mogą w ciągu 24 godzin od momentu pierwotnej rezerwacji dokonać zmian w rezerwacji dotyczących nazwiska, daty, godziny a nawet trasy lotu bezpłatnie. Pobierana jest jedynie różnica w ewentualnej cenie biletu. Po upływnie 24 godzin od rezerwacji zmiany w niej są płatne. Zapłacimy 45 EUR/GBP za zmiany dotyczące lotu w jedną stronę i jednego pasażera i jeśli dokonamy ich przez Internet. Zmiana w kasie biletowej lub centrum rezerwacji wyniesie już 60 EUR/GBP. Osoby, które na etapie dokonywania rezerwacji wykupiły taryfę Flexi Plus mają możliwość dokonania bezpłatnej zmiany lotu do 1 godziny przed odlotem.

Zmiany imienia i nazwiska

Pasażer może dokonać zmiany imienia i nazwiska w rezerwacji. Zmiana taka jest płatna i kosztuje 115EUR/GBP jeśli dokonamy jej online oraz 160 EUR/GBP jeśli skorzystamy z pomocy centrum rezerwacji. Bezpłatnej zmiany możemy dokonać do 24 godzin od momentu zakupu lotu jeśli skorzystaliśmy z rezerwacji na stronie rayanair.com

RYANAIR KLUBY CZŁONKOWSKIE 

Punkty na Loty

Ryanair nie ma typowego klubu członkowskiego. Jednak osoby, które założą konto myRayanair oraz zarezerwują i zrealizują noclegi przy użyciu Rayanair Rooms, otrzymają 5% zwrotu wartości w postaci Punktów na Loty. Punkty zostaną dodane do konta i będzie można je wykorzystać, aby otrzymać zniżkę przy zakupie biletu.

Zniżka ESN
ESN to skrót od Erasmus Student Network. 10% zniżka na 4 loty  przysługuje studentom Erasmusa na podróże w trakcie roku akademickiego (od 1 września do 15 czerwca). Aby móc skorzystać ze zniżki należy:

  • lot zarezerwować co najmniej 28 dni przed terminem podróży
  • zarejestrować się na stronie ESNcard.org
  • założyć konto MyRayanair

PAMIĘTAJ! Powyższe informacje mogą nie odpowiadać aktualnej polityce bagażowej i lojalnościowej linii lotniczej. Aby być na bieżąco, sprawdź aktualne zasady obowiązujące w Ryanair na stronie internetowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry