POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT – PODSTAWOWE INFORMACJE

Utworzone w 1929 r. PLL LOT to jedne z 12 najdłużej istniejących linii lotniczych na świecie. LOT jest członkiem założycielem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), członkiem Airlines International Representation in Europe (AIRE) oraz sojuszu Star Alliance. Przewoźnik obsługuje ponad 100 tras, wykonując średnio 350 rejsów dziennie. Lata do około 85 centralnie położonych lotnisk. Dysponuje flotą ponad 70 samolotów. PLL LOT  lata do wszystkich ważniejszych lotnisk w Europie, a jego siatka połączeń obejmuje również Amerykę północną i Azję. W Polsce linie obsługują 12 lotnisk: im. Chopina w Warszawie (będące główną bazą PLL), Katowicach, Gdańsku,  Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy i Zielonej Górze.

POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT WYMIARY BAGAŻU PODRĘCZNEGO I REJESTROWANEGO 

Bagaż podręczny

Pasażer PLL LOT ma prawo do zabrania bezpłatnie na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Bagaż ten powinien zmieścić się na górnej półce lub pod fotelem.

Dodatkowo pasażer może w cenie biletu zabrać na pokład jedną z poniższych rzeczy:

  • torebkę damską/męską, niewielki plecak, nerkę/saszetkę (max 2 kg, wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm),
  • laptopa,
  • parasol,
  • mały aparat fotograficzny lub lornetkę.

Dopuszczalna waga bagażu podręcznego różni się w zależności od trasy oraz klasy lotu.

Bagaż rejestrowany

Na krajowych trasach krótkodystansowych każdy pasażer lecący LOT Economy Class może odprawić 1 sztukę bagażu o wadze do 23 kg.

Na lotach krótkodystansowych międzynarodowych pasażerowie lecący:

  • LOT Economy Class mogą odprawić 1 sztukę bagażu o wadze do 23 kg,
  • LOT Premium Economy Class mogą odprawić 2 sztuki bagażu o wadze do 23 kg,
  • LOT Business Class mogą odprawić 2 sztuki bagażu o wadze do 32 kg.

Na lotach długodystansowych pasażerowie lecący:

  • LOT Business Class mogą odprawić 3 sztuki bagażu o wadze do 32kg,
  • LOT Premium Economy Class mogą odprawić 2 sztuki bagażu o wadze do 23 kg.
  • LOT Economy Class mogą odprawić 1 sztukę bagażu o wadze do 23 kg z wyjątkiem lotów do do/z Chin; z Toronto do Belgradu; pomiędzy Kanadą/USA a Indiami, do Tokio z Europy, podczas których mogą odprawić 2 sztuki bagażu o wadze do 23 kg.

Wymiary jednej sztuki bagażu nie mogą przekroczyć 158 cm (wysokość + szerokość + głębokość).

POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT REKLAMACJE I ZMIANY REZERWACJI BILETÓW 

Zmiana lotu

PLL LOT oferuje możliwość bezpłatnej zmiany daty, godziny i trasy lotu dla biletów zakupionych w okresie od 10.09.2020  do 31.03.2022r. Zmian można dokonywać wielokrotnie. Pasażerowie nie podnoszą opłaty za zmianę rezerwacji, jednak muszą pokryć ewentualne różnice w cenie biletu. Zmiany lotu międzynarodowego można dokonać tylko na inny lot międzynarodowy, a lotu krajowego tylko na inny lot krajowy. Zmiany w rezerwacji muszą być wykonane do 3 godzin przed godziną odlotu. Zalecane jest dokonywanie zmian przynajmniej 6 godzin przed odlotem.

Zmiana nazwiska pasażera

PLL LOT nie umożliwia zmiany nazwiska pasażera. Korekty danych można dokonać poprzez Dział Obsługi Klienta.

POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT KLUBY CZŁONKOWSKIE 

Pasażerowie PLL LOT mogą zapisać się bezpłatnie do programu Miles&More. W ramach programu pasażer zbiera mile za zakupy: przelotów w liniach należących do Star Alliance, rezerwując noclegi, samochody lub korzystając z partnerskich sklepów. Zebrane mile można wykorzystać do uzyskiwania zniżek na bilety czy korzystania z promocji dla członków klubu. Członkostwo w programie Miles&More jest szczególnie korzystne dla osób często podróżujących. Po zebraniu 35 tysięcy mil lub odbyciu 30 lotów w roku można uzyskać Kartę Frequent Traveller, która uprawnia do zabrania dodatkowej sztuki bagażu czy odprawy przy stanowiskach biznesowych. Zebranie 100 tysięcy mil w roku umożliwia otrzymanie Karty Senatora, która gwarantuje rezerwację w klasie biznes, umożliwia zakup biletu nagrody dla osoby towarzyszącej z 50%  upustem i nadaje elektroniczny voucher podwyższający klasę podróży. Osoby, które zgromadzą w ciągu 2 lat 600 tysięcy mil otrzymają Kartę HON Circle, która daje gwarancję rezerwacji w klasie biznes, najwyższy priorytet oraz kartę senator dla osoby towarzyszącej.

PAMIĘTAJ! Powyższe informacje mogą nie odpowiadać aktualnej polityce bagażowej i lojalnościowej linii lotniczej. Aby być na bieżąco, sprawdź aktualne zasady obowiązujące w PLL LOT na stronie internetowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry