Termos w bagażu podręcznym: tak czy nie?

Przedmioty przewożone w bagażu podręcznym budzą emocje osób nieposiadających bogatego doświadczenia w podróżach lotniczych. Dzisiejszy wpis poświęcamy jednemu z nich. Czy mogę spakować piersiówkę lub termos w bagażu podręcznym?

Termos zawsze pod ręką podróżnika

Zalety posiadania ciepłego napoju w zasięgu ręki mogą być nieocenione, szczególnie gdy wybieramy się tam, gdzie panuje chłód i wilgoć. Dobrej jakości termos może utrzymać ciepłotę naparu przez kilka lub nawet kilkanaście godzin, w zależności od temperatury na zewnątrz. Jego walory doceniają nie tylko osoby uprawiające trekking i wspinające w górach wysokich. Termos z ciepłą herbatą lub kawą może okazać się zbawienny również podczas wielogodzinnych spacerów po mieście lub wyprawy, w której będziemy pokonywać setki kilometrów bez dostępu do oferty kawiarni, restauracji czy nawet stacji benzynowych. Z własnego doświadczenia możemy dodać, że kubek termiczny lub kompaktowy termos jest bardzo przydatny podczas podróży po północnych rubieżach Półwyspu Skandynawskiego oraz zwiedzaniu tak popularnej w ostatnich latach Islandii. Wszędzie tam dość szybko robi się chłodno, a ceny w sklepach nie zachęcają do otwierania portfela.

Bagaż podręczny: czy lecą z nami termos lub piersiówka?

Kłopot z wyposażeniem bagażu podręcznego, czyli tego, który zabieramy na pokład samolotu, polega na tym, że nie ma jednej, spójnej listy określającej, co może się w nim znaleźć. Różne organizacje podają różne wytyczne. Oczywiście, wniesienie na pokład przedmiotów stwarzających zagrożenie lub potencjalnie mogących zostać wykorzystane do zaaranżowania aktu terroryzmu nie jest możliwe na żadnym lotnisku. Tak więc pakując bagaż podręczny musimy zrezygnować ze scyzoryków, żyletek, noży, nożyczek, śrubokrętów, materiałów łatwopalnych, kartuszy itp. To brzmi dość racjonalnie i rzadko kiedy wywołuje oburzenie turystów. Co jednak z przedmiotami, które powszechnie nie są kojarzone z niebezpieczeństwem, jak chociażby tytułowy termos? Tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Finalną decyzję o tym, czy możemy przewozić termos w bagażu podręcznym podejmuje bowiem osoba skanująca nasz bagaż lub jej przełożony. Nie są to pracownicy linii lotniczych, którzy mogą sprawdzić objętość bagażu, ale raczej nie zaglądają do środka. Nie daje to 100% pewności, że na danym lotnisku wszystkie przedmioty przejdą kontrolę – co kraj to obyczaj. Wchodzenie w polemikę z pracownikiem portu lotniczego, który każe nam zostawić dany przedmiot na lotnisku nie należy do przyjemnych. Kłótnia z człowiekiem powołującym się na znane mu zasady jest zwykle stresująca, a jeśli w grę wchodzi spóźnienie się na samolot, szukanie argumentów w obcym języku i wystawienie się na widok współpasażerów, to sprawa robi się jeszcze bardziej karkołomna. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by uniknąć tego typu sytuacji i spakować do podręcznego tylko „bezpieczne” przedmioty.

A co jeśli wyruszamy dalej? Dla świętego spokoju i komfortu podróży, metalowe i plastikowe pojemniki na napoje warto wrzucić do bagażu nadawanego, przewożonego w luku. Jeśli nie mamy takiej możliwości, bo podróżujemy tylko z podręcznym, możemy spróbować zapakować termos lub piersiówkę do bagażu kabinowego. Bardzo prawdopodobne, że nie wzbudzi to podejrzeń obsługi portu lotniczego. Jednak nawet wysokie prawdopodobieństwo nie oznacza pewności.

się, bagażu, czy, podręcznym, bagaż, można, jak, jeśli, lub, podręczny, podręcznego, jest, zabrać, nie, może, jednak, sobą, jedzenie, też, także, rzeczy, przez, tym, spakować, samolocie, mieć, być, dla, możesz, linii, mogą, warto, bezpieczeństwa, lotniczych, podróży, tak, tylko, samolotu, płyny, bagaż podręczny, bagażu podręcznym, wymiary bagażu podręcznego, bagaż rejestrowany, bagażu podręcznego, pokład samolotu, można zabrać, linie lotnicze, tanich liniach lotniczych, pokładzie samolotu, urzędu lotnictwa cywilnego, jak się spakować, linii lotniczych, wiemy już, czy można zabrać, bagażu rejestrowanym, pod warunkiem, czego nie można, wyrażam zgodę, bilety lotnicze, czy mogę zabrać, czy można spakować, nie okazało się, nie można mieć, podręcznym można przewozić, bagażu podręcznym, nie moożna przewozić, nie większej, dla niemowląt, pamiętaj jednak

Chcesz wyruszyć w podróż?

Sprawdź wybrane oferty lotów last minut W NAJNIŻSZYCH CENACH!

SPRAWDŹ OFERTY LAST MINUTE

Nie masz jeszcze termosu?

Sprawdź i wybierz najlepszy model dla siebie

KUP SWÓJ TERMOS

Może zainteresuje Cię również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze artykuły

Wenecja - co zobaczyć w 1 dzień? Przewodnik po najważniejszych atrakcjach
Zwiedzanie Wenecji w jeden dzień to nie lada wyzwanie. Miasto oferuje tak wiele atrakcji, że nawet tydzień m...
Wenecja - jak powstała? Historia miasta na wodzie
Wenecja, perła Adriatyku, to miasto, które od wieków fascynuje podróżników, artystów i historyków. To...
Ile trwa lot na Kos z Katowic? Sprawdź czas podróży
Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile godzin dzieli Cię od greckich plaż i błękitnego morza? Ile czasu spę...
Na co uważać na wyspie Kos? - wskazówki i porady dotyczące bezpieczeństwa
Wyspa Kos, jedna z pereł Morza Egejskiego, przyciąga co roku tysiące turystów swoimi pięknymi plażami, bo...
Jak dolecieć na Mykonos - jak znaleźć najtańsze bilety i najdogodniejsze połączenia?
W dzisiejszych czasach dotarcie na Mykonos jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Liczne połączenia l...
Co zobaczyć na Mykonos - przewodnik po atrakcjach
Mykonos prawdziwa perła Morza Egejskiego. Ta niewielka wyspa, należąca do archipelagu Cyklad, od lat przyci...
Copyright ©2024 Bilety lotnicze | Relacje | Inspiracje | Porady podróżników 🌍 | Powered by Bilety lotnicze | Relacje | Inspiracje | Porady podróżników 🌍.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram