Qtravel.ai — inteligentna wyszukiwarka stworzona z myślą o turystach 

Sztuczna inteligencja w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Jej wpływ jest widoczny niemal w każdej branży, w tym również w turystyce. Dzięki swoim funkcjonalnościom, takim jak przetwarzanie języka naturalnego, technologia ta może poprawić doświadczenia związane z podróżami. Jednym z tego typu rozwiązań jest Qtravel.ai — inteligentna wyszukiwarka turystyczna stworzona przez zespół z Gdańska.

Z miłości do podróży i technologii

Qtravel.ai to innowacyjna wyszukiwarka turystyczna stworzona przez pasjonatów podróży i nowych technologii. Założyciele firmy posiadają kilkunastoletnie doświadczenie w tych dziedzinach i doskonale znają zarówno specyfikę rynku, jak i potrzeby turystów. Na czele projektu stoi Agnieszka Kukałowicz — współzałożycielka i CEO Qtravel.ai, która od początku kariery zawodowej związana jest z nowymi technologiami. 

Qtravel.ai: narzędzie o nieograniczonych możliwościach

Głównym celem firmy jest zapewnienie turystom spersonalizowanego i zaawansowanego systemu ułatwiającego planowanie oraz organizowanie wycieczek. Jak mówią członkowie zespołu Qtravel.ai — ich misją jest tworzenie i rozwijanie wyszukiwarki turystycznej, która będzie zarówno skuteczna, jak i prosta w użyciu.

Odpowiedź na przestarzałe i nieintuicyjne wyszukiwarki

Warto podkreślić, że sama wyszukiwarka nie jest skierowana bezpośrednio do podróżników, a do dostawców usług podróżniczych. Jest to produkt gotowy do użycia, który można skonfigurować na dowolnej platformie czy narzędziu w ciągu zaledwie kilku dni. Rozwiązanie oferuje szereg funkcji, takich jak: poprawa pisowni, wyszukiwanie ofert oraz wykrywanie i kategoryzacja zamiarów użytkownika (np. długość pobytu, kierunek podróży czy atrakcje). Co więcej, wyszukiwarka wzbogacona jest również o funkcję zapamiętywania wyboru użytkownika, dzięki czemu każde kolejne wyszukiwanie staje się coraz bardziej trafne.

QTravel.ai wyszukiwarka nastawiona na różne grupy podróżników
Fot. Pexels.com

Qtravel.ai to odpowiedź na zmieniający się rynek nowych technologii, za którym — jak się okazuje — firmy podróżnicze często nie nadążają. Jak zauważają twórcy Qtravel.ai, mimo ogromnego postępu technologicznego, od 10 lat wyszukiwarki turystyczne działają w ten sam sposób: —  W większości przypadków, aby skorzystać z wyszukiwarki, użytkownik musi najpierw ustalić cel podróży, liczbę uczestników oraz czas trwania wypoczynku. To nie jest rozwiązanie na miarę XXI wieku. Dziś użytkownicy oczekują lepszego zrozumienia ich potrzeb i preferencji. Potrzebują czegoś, co pozwoli im zaoszczędzić czas, a do tego dostarczy wartościowych inspiracji i wskazówek, które pozwolą zorganizować wymarzone wakacje. I to właśnie oferuje Qtravel.ai — wyjaśnia Agnieszka Kukałowicz.

Skarbnica inspiracji dopasowana do potrzeb młodego pokolenia

Twórcy Qtravel.ai podkreślają, że dotychczasowe metody wyszukiwania w branży turystycznej nie pasują już do oczekiwań i sposobu myślenia użytkowników, zwłaszcza jeśli chodzi o młode generacje turystów, takie jak pokolenia Y i Z. To duży błąd, ponieważ to one stanowią obecnie najliczniejszą grupę turystów od 2020 roku.

Co ciekawe, aż 2/3 reprezentantów młodego pokolenia, rozpoczynając poszukiwania ofert podróżniczych, nie zna jeszcze destynacji swojego wyjazdu. Ateny, Azory, Izrael, Albania, a może Meksyk? To się dopiero okaże! Umożliwienie turystom dostępu do intuicyjnego narzędzia, które wskaże im pomysły na wymarzoną podróż oraz możliwość odkrywania nowych kierunków podróży, może zapewnić firmom specjalizującym się w tej branży dużą przewagę na rynku. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko poprawę doświadczeń użytkowników, ale również zwiększenie współczynnika konwersji. – Korzystając z wyszukiwarki opartej na sztucznej inteligencji, turyści mogą wpisywać dowolne zapytania używając języka, którym porozumiewają się na co dzień. Ich wyszukiwania będą bardziej wartościowe, spersonalizowane i zajmą mniej czasu. To duża wartość nie tylko dla turystów, ale też firm podróżniczych, których użytkownicy nie będą zmuszeni szukać inspiracji na stronach konkurencji i zostaną z nimi na dłużej — wyjaśnia współzałożycielka firmy Qtravel.ai.

QTravel.ai podróże wsparte AI
Fot. Pexels.com

Qtravel.ai to polski projekt doceniony w kraju i za granicą 

Dokonania zespołu Qtravel.ai zostały docenione podczas wielu prestiżowych konkursów, takich jak  Phocuswright Europe 2021 Launch czy Fifty Founders Battle 2022.

Co więcej, w 2020 roku projekt otrzymał dwa granty w wysokości 2 milionów euro na innowacje od NCBR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w Polsce). Celem pierwszego z nich jest opracowanie inteligentnego systemu predykcji cen ofert podróżniczych, natomiast drugiego — stworzenie inteligentnego systemu wyszukiwania i ofert turystycznych w oparciu o algorytmy przetwarzania języka naturalnego.

Aby móc dostarczać najlepszej jakości rozwiązania, firma współpracuje z 3 czołowymi polskimi uczelniami (Politechnika Wrocławska, Politechnika Gdańska, Szkoła Główna Handlowa).

Tekst przygotowany we współpracy z QTravel.ai.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry