Linie lotnicze Aegean Ailines — podstawowe informacje

W naszym przeglądzie najpopularniejszych linii lotniczych nadszedł czas na Aegean, firmę szczególnie aktywną w krajach leżących w basenie Morza Śródziemnego. Jeśli planujesz lot na pokładzie tego przewoźnika, sprawdź, jakie zasady obowiązują pasażerów linii lotniczej rodem z Hellady.

Greckie linie lotnicze Aegean

Aegean jest największą linią lotniczą w Grecji, założoną w 1987 roku pod nazwą Aegean Aviation. Głównym krajowym rywalem przewoźnika była linia Olympic Air. Od października 2013 roku Aegean został jej właścicielem, jednak obie linie zachowały własne nazwy, loga, odrębne samoloty i personel. Olympic Air obsługuje od tamtego momentu trasy krajowe w Grecji. Grecki przewoźnik należy do sojuszu Star Alliance. Flota Aegean Airlines składa się z 61 samolotów, głównie maszyn typu Airbus A320, A321, A319.

LUBISZ GRECKIE KLIMATY? SPRAWDŹ TEKSTY DOTYCZĄCE GRECKICH KIERUNKÓW W NASZYM SERWISIE:

Lotnisko w Atenach ATH: port lotniczy Ateny im. Elefteriosa Wenizelosa

Głównym hubem linii lotniczej Aegean jest międzynarodowe lotnisko Ateny im. Elefteriosa Wenizelosa położone w Spacie, 25 km na wschód od centrum greckiej stolicy. Jest to największy port lotniczy tego kraju. Na terenie lotniska dostęp do bezprzewodowego internetu jest bezpłatny. Można też skorzystać z licznych kiosków internetowych. Do centrum Anten najłatwiej dostać się metrem lub busem.

Loty w Aegean Airlines – siatka połączeń może robić wrażenie

Firma obsługuje połączenia krajowe, do państw europejskich, północnej Afryki oraz na Bliski Wschód. Loty do Grecji to główne trasy linii lotniczej. Aegean oferuje połączenia do 34 portów lotniczych w obrębie kraju m.in. do stolicy Grecji Aten, a także do Salonik, drugiego największego miasta w kraju. Oprócz tego z Aegean Airlines możemy zarezerwować loty na piękne, greckie wyspy. Z Polski dolecimy między innymi na Kretę, Rodos, Korfu, Paros czy do Zakynthos, Santorini, Mykonos. Cena lotu w jedną stronę to około 400 zł.

Źródło: en.about.aegeanair.com

Aegean bagaż podręczny i rejestrowany

W Aegean można zabrać 1 sztukę bagażu podręcznego o wadze do 8 kg i wymiarach maksymalnych 56x45x25 cm, dodatkowo pasażer może wnieść na pokład małą torebkę. Taki bagaż jest w cenie każdego biletu lotniczego. Bagaż rejestrowany jest dodatkowo płatny i nie może przekroczyć wagi 23 kg oraz wymiarów 158 cm.

Linie lotnicze Aegean odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi Aegean Airlines od 48 godz. do 30 min. przed odlotem można się odprawić online i dokonać wyboru preferowanego miejsca na pokładzie z podświetlonych możliwych. Następnie należy wydrukować swoją kartę pokładową lub odebrać ją na swoim telefonie za pomocą aplikacji mobilnej.

Jedzenie na pokładzie 

Pasażerowie (również w klasie ekonomicznej) mogą skosztować zimnych lub gorących posiłków i przekąsek (które linia reklamuje jako zdrowe i pyszne) inspirowanych autentycznymi greckimi przepisami i pochodzących głównie od greckich dostawców.

Program lojalnościowy — Miles+Bonus

Mile zbierane dzięki kolejnym rejsom liniami lotniczymi AEGEAN, Olympic Air lub innymi partnerami Star Alliance można wymieniać na nagrody. Mile można przeznaczyć na loty, na podwyższenie klasy do klasy biznes, zakup dodatkowych usług, ale także w ramach sieci partnerów w zakresie zakwaterowania czy wynajmu samochodów.

PAMIĘTAJ! Powyższe informacje mogą ulec zmianie. Aby być na bieżąco, sprawdź aktualne zasady obowiązujące w AEGEAN AIRLINES na stronie internetowej przewoźnika.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry